NA-MA poti

NA-MA POTI

Z letošnjim šolskim letom 2017/2018 do vključno leta 2022, je Vrtec pri OŠ Istrskega odreda Gračišče vključen v nov projekt NA-MA POTI (Naravoslovno Matematična Pismenost, Opolnomočenje, Tehnologija in Interaktivnost) kot razvojni vzgojno izobraževalni zavod. Nosilec projekta je Zavod Republike Slovenije za šolstvo.

V projekt je vključenih 98 vzgojno izobraževalnih zavodov v Sloveniji, od tega 33 razvojnih in 65 implementacijskih, med katerimi je tudi naša šola.

Cilji projekta so razviti in preizkusiti pristope in strategije, ki bodo tudi z vključevanjem novih tehnologij pripomogle k celostnemu in kontinuiranemu vertikalnemu razvoju naravoslovne, matematične in drugih pismenosti (finančne, digitalne, medijske…) otrok, učencev in dijakov od vrtcev do osnovnih in srednjih šol.

V okviru projekta bomo sodelovali pri začetni in končni analizi stanja, evalvaciji in merjenju napredka naravoslovne in matematične pismenosti, poskrbeli bomo za razvoj didaktičnih pristopov in strategij z nalogami, prispevali k pripravi vertikalnega izvedbenega kurikula za naravoslovno in matematično pismenost, udeleževali se bomo različnih usposabljanj, sodelovali z zunanjimi institucijami in predstavljali primere lastnih pedagoških praks.

(ZAVOD REPUBLIKE SLOVENIJE ZA ŠOLSTVO, 2018)

Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega socialnega sklada.