Skoči na glavno vsebino

OBELEŽITEV SVETOVNEGA DNE VODA – 22. 3. 2019

Letos smo učenci razredne stopnje Svetovni dan voda, 22. 3. 2019, obeležili s posebnimi Kapkovimi nalepkami, ki nam jih je poslal Rižanski vodovod. S pomočjo nalepk smo imele učiteljice rdečo nit v kratkem predavanju o pomenu in načinih ohranjanja naših voda čistih.

Poleg tega so učenci v okviru pouka v ta namen reševali razne učne liste, križanke, si ogledali ppt predstavitev, risanko in drugo slikovno gradivo ter merili koliko vode se je nabralo v 20-ih minutah iz kapljajoče pipe. Ob tem smo imeli pogovor: kaj je voda, zakaj je tako pomembna za živa bitja, kje vse najdemo vodo, koliko vode je slane/sladke/pitne, kako lahko z vodo varčujemo, kako lahko prispevamo k čistejši vodi v okolju ipd.

Na koncu smo ugotovili, da lahko vsak posameznik veliko prispeva in pripomore pri varčevanju z vodo in ne-onesnaževanju le-te.

Zapisala Narrayani Premal

 

(Skupno 229 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost