OBVESTILO OB PONOVNEM VRAČANJU UČENCEV V ŠOLO V PONEDELJEK, 1.3.2021

Spoštovani.
S 1.3.2021 se v šolo vračajo vsi učenci od 1. do 9. razreda
(ne glede na dejstvo, da je naša regija ponovno “obarvana rdeče”)

Pošiljamo vam osnovne informacije glede organizacije dela in pouka na šoli ob ponovnem vračanju učencev v šolo :

Izjava staršev pred vstopom otroka v ŠOLO  (desni klik za prenos)

VZGOJNO-IZOBRAŽEVALNO DELO

• VIZ dela se v prostorih šole in po priporočilih NIJZ udeležujejo le zdrave učenke in učenci ter zdravi zaposleni.
  • Izvaja se le obvezni program, jutranje varstvo in podaljšano bivanje.
  • Za učence 4. in 5. razreda priporočamo, da se vključujejo v podaljšano bivanje le, če je to nujno potrebno. V primeru oblikovanja heterogene skupine OPB, je uporaba zaščitnih mask tako za učence, kot za zaposlene nujna tudi med izvajanjem dejavnosti v skupini.
  • Izvajanje pouka poteka v matičnih učilnicah t.i. mehurčkih.
  • Dopolnilni in dodatni pouk se izvaja v homogenih skupinah za prijavljene učence.
  • Obvezni in neobvezni izbirni predmeti se začasno lahko izvajajo na daljavo ali v šoli.
  • Učenci, ki zaradi zdravstvenih razlogov ne bodo mogli obiskovati pouka v prostorih šole, jih učitelji dnevno informirajo z obsegom učne snovi po ustaljenih komunikacijskih kanalih.

PROTOKOL VSTOPANJA V PROSTORE ŠOLE

• Pred vstopom v šolo učence zberemo na po razredih ločenih zbirnih mestih na šolskem dvorišču.
  • Učenci vstopajo v šolo na glavnem vhodu od 8.00 do 8.20 (prihod z avtobusom), nato se vrata šole zaklenejo.
  • V šolo učenci vstopajo posamično, ob upoštevanju razdalje. Ob vhodu si razkužijo roke in gredo v matično učilnico. Garderobnih omaric se ne uporablja.
  • Za učence, ki niso vozači, priporočamo prihod v šolo peš ali s kolesom. Učenci naj v šolo prihajajo posamično, brez druženja, po 8. uri.
  • Staršem, ki pripeljete učence z osebnim avtomobilom priporočamo, da jih pripeljete po 8. uri in koristite parkirišče pred trgovino. Dostop z osebnim avtomobilom na šolsko dvorišče ni mogoč.
  • Vstop v šolo je dovoljen izključno učencem in zaposlenim.
  • Druge osebe v šolo lahko vstopajo izključno po predhodni najavi ali povabilu in ob uporabi zaščitne maske, ki so si jo dolžne priskrbeti same. Šola vodi evidenco zunanjih obiskovalcev.
  • Po končanem pouku ali podaljšanem bivanju starši prevzamete otroke na vhodu šole.

SPLOŠNA HIGIENSKA PRIPOROČILA

• Učenci in učenke uporabljajo maske ves čas razen, ko so v matični učilnici.
  • Uporaba maske je v prostorih šole in na zunanjih površinah šole obvezna za vse, tudi za starše
  • O odsotnosti učenca pri pouku zaradi zdravstvenih omejitev odloča pediater.
  • V primeru simptomov Covid-19 in suma na obolenje bomo učenca izolirali ter vas poklicali.

• Komunikacija z učitelji se še vedno izvaja na daljavo.
  • Starši boste o vsem obveščeni preko spletne strani šole.

Izjava staršev pred vstopom otroka v ŠOLO (desni klik za prenos)