V PETEK, 27. 9. 2019 bomo za učence od 6. do 9. razreda organizirali naravoslovni dan: EVROPSKA NOČ RAZISKOVALCEV 2019

Podrobnosti dogodka

Dogodek Evropska noč raziskovalcev 2019 je evropski projekt, kjer sodelujejo številne države in univerze. Organizator dogodka je Univerza na Primorskem, ki pripravlja številne delavnice. Izbrali smo delavnice, ki se izvajajo v Arheološkem parku Simonov zaliv v Izoli.

Arheologija/biologija: Potapljanje z Rimljani

Arheologija/konservatorstvo:  Kocka na kocko – mozaik

Arheologija: Obleka naredi človeka

Morska biologija/Slovenski projekt za delfine: Delfini v slovenskem morju

Naravoslovni dan se izpelje neglede na vremenske razmere, zato naj bodo učenci primerno oblečeni in obuti. S seboj naj imajo še pisalo in podlogo za učne liste.

Odhod bo ob 8.30 iz pred šole, s seboj bomo vzeli šolsko malico.

Prihod pa okrog 13.30. Kosilo bo po običajnem urniku. Učenci naj imajo s seboj dodatno pijačo – predvsem vodo.

Stroške prevoza starši krijete po položnici.

Gračišče, 17. 9. 2019                             Organizatorka naravoslovnega dne:  Vesna Maršič