TEHNIŠKI DAN – POGUM, petek, 24. 4. 2020

Projekt POGUM – POdjetnost, Gradnik zaUpanja Mladih omogoča učencem razvijati podjetnostno kompetenco kot sposobnost prehoda od zamisli in priložnosti, s pomočjo virov k dejanjem. To nazorno prikazuje roža – okvir podjetnostne kompetence.

PRISPEVKI, ki so nastali v projektu POGUM

Naše področje je Gibanje in zdravje ter raziskovalno vprašanje:

Na kakšne načine spodbujati zdrav življenjski slog pri učencih?

V sklopu projekta smo na šoli v letošnjem šolskem letu izvajali že nekaj aktivnosti:

• Devetošolci so organizirali tri šolske plese.
  • Predstavniki šolskega otroškega parlamenta so oblikovali anketni vprašalnik o življenjskem slogu.
  • Skupina sedmošolk je izdelala program plesnega krožka za učence 1. triade.
  • Zdaj pa ste na potezi vi!!!!
  1. Naloga – Reši anketni vprašalnik o življenjskem slogu (tudi na spletni strani šole).

Anketni vprašalnik rešuj odgovorno in iskreno, saj bomo le tako ugotovili sedanje stanje življenjskega sloga vas učencev. Tako bomo skupaj načrtovali nadaljnje delo na šoli.  Če na kakšno vprašanje ne znaš odgovoriti, vprašaj starše.

1. Naloga – Preberi zloženke na spletni strani ali v spletni učilnici

Najpomembnejša zloženka je Prehranska piramida z gibanjem.
Drugi dve zloženki Uživajmo in Z gibanjem do zdravja prvo dopolnjujeta.

Zaslužil si si 15 minutni ODMOR – Izberi katerokoli aktivnost, ki ni sedenje.

1. Naloga – Predstavi svoje ideje in zamisli, kako bi TI na šoli v naslednjem šolskem letu razvijal zdrav življenjski slog.

Predstavi vsaj 1 do 5 idej in zamisli! Naj bodo primerne in uresničljive.

Na vidno mesto napiši ime in priimek, razred (desno spodaj).

Navodila za učence 5. razreda in 6. razreda – izberi en način

1. Izdelaj plakat na listu (A4 format ali list velikega brezčrtnega zvezka) s poljubno tehniko – s svinčnikom, barvicami, flomastri, voščenkami, s časopisom,….
  2. Izdelaj plakat na listu (A4 format) s pomočjo računalnika v slikarju, ali powerpointu, ali drugi predstavitveni aplikaciji.

Navodila za učence od 7. razreda do 9. razreda – izberi en način

3. Izdelaj do 1-minutni posnetek s telefonom – Najprej se predstavi z imenom in priimkom ter razredom, nato razločno in tekoče, v celih stavkih predstavi svoje ideje in zamisli.

1. Naloga – Izdelek po utečeni poti poslikaj in prilepi v spletno učilnico TD – POGUM.

Vsak vaš izdelek predstavlja v projektu DOKAZ, zato ga ne pozabi poslati do 14.00. V spletni učilnici še odgovori na vprašanje, da podaš svojo oceno tehniškega dne.

Zakaj do 14.00? Zato, da končate vaše obveznosti in greste na počitnice!

Želimo vam veliko odkrivanj priložnosti, domišljije, ustvarjalnosti, razmišljanja o prihodnosti, izkušenj,….zabave!

Šolski projektni tim: Katja Barut-Novak, Danijela Škergat Toškan in Petra Trošt.
(za tehnično pripravo na spletu poskrbel Marko C.)

ZLOŽENKE:

Prva zloženka: Prehranska piramida z gibanjem.

Drugi zloženka:  Uživajmo

Tretja zloženka: Z gibanjem do zdravja