PLAVALNI TEČAJ ZA 3. IN 4. RAZRED

Od 1. do 7. decembra je v Aquaparku Žusterna potekal 20-urni plavalni tečaj za učence 3. in 4. razreda.

Učence smo prvi dan preverili in jih na podlagi njihovega plavalnega predznanja razdelili  v tri skupine: Rumeni, Orke in Delfini.

Pri izvajanju tečaja smo se opirali na vsebine in naloge za preverjanje, ki so opisane v nacionalnem programu Naučimo se plavati. Program tečaja plavanja je zajemal naslednje vsebine:

– igre  v vodi za prilagajanje na vodo: gledanje pod vodo, izdihovanje pod vodo, drsenje na vodi;

– vaje za učenje šolske tehnike plavanja: prsno, hrbtno, kravl;

– vaje za učenje nadaljevalne tehnike plavanja (prsno z izdihovanjem v vodo, kravl z izdihovanjem v vodo, hrbtno);

– vaje za učenje skoka na noge in glavo;

– naloga varnosti (“mrtvak” ali “zvezdica”);

– pravila obnašanja na bazenu, skrb za higieno pred vstopom v bazen in ob odhodu (tuširanje, sušenje las …).

Zadnji dan smo preverili njihov napredek z nalogo za bronastega delfina oz. za naziv “plavalec” (stopnja 5), kar pomeni preplavati 50 m v poljubni tehniki (skok na noge, vmes opravi še nalogo varnosti). Večina učencev je nalogo opravila in prejela diplomo Bronasti delfin (diplomo podelimo ob koncu šolskega leta). Učenci, ki so preplavali manj kot 50 m, pa prejmejo diplomo Delfinček ali Morski konjiček (odvisno od preplavane dolžine in stopnje prilagojenosti na vodo učenca).

Nekaj učencev je izvajalo naloge za srebrnega delfina, stopnja 6, kjer so morali še 10 minut samostojno plavati na globoki  vodi brez odmora oz. dotika tal, roba bazena, proge ali druge osebe.

Zadnji dan smo izpeljali tudi nekaj štafetnih iger: krokodilček, konjiček, vlakec in hitrostni spust po toboganu.