Skoči na glavno vsebino

SREDA 22.2. je potekala…

Ali se tudi vam zdi, da smo že celo večnost v šoli v naravi?😉 Tudi danes, v sredo, smo smučali. Dan je bil sončen, s temperaturami okoli 10 stopinj.  Če vas skrbi, da otroke zebe-jih ne. Na smučišču so naši učenci razdeljeni v dve smučarski skupini. “Rozike”(krr imajo roza markirke) so skupina sedmih začetnikov, ki je danes napredovala po lestvici smučarskih naprav in so iz traku prešli na krogce. Pridno smo trenirali zavoje, saj imamo namen osvojiti še sidro in sedežnico oz nekateri ciljajo na rdečo progo. Bomo videli ali bodo zamenjali prioritete, ko pridemo do dotične strmine🤷‍♀️ KLIKNI ZA OGLED SREDINIH FOTOGRAFIJ

Jim je pa šlo tako dobro, da so zadnje pol ure imeli prosto smuko. To je pomenilo, da niso čakali učitelja in smučali v skupini, ampak so smučali po svoje. Seveda so morali upoštevati vsa FIS pravila in se varno obnašati do sebe in ostalih udeležencev na smučišču. 
Ostali učenci so v skupini z učiteljem Gregorjem smučali na rdeči progi.
Vas zanima, če je bilo kaj sladkega tudi danes. Sprav smo mislilo, da ne. Vsaj na jedilniku ni bilo nič takega, pa še vse je bilo zelo zelenjavno naravnano. Potem pa nas je zadnji moment rešil nesrečni pripetljaj. Ker so se dostavljalcu hrane prevrnile štručke in se uničile, smo za malico na smučišču namesto štručk dobili-krofe!🥳🥳 
Popoldne smo se z učiteljico Nado sprehodili do pohorske hiše, alpski tip hiše, zgrajena iz lesa leta 1835. Očitno je pripradala bogatemu kmetu, saj je imela kar 6 prostorov:vežo, izbo, kamro, hišo, hišco in špajzo. Ja, vse te zanimivosti so si zapomnili tudi petošolci😉
Učitelj Tone iz celjske OŠ nas je prijazno povabil na športno plezanje. V telovadnici imajo namreč precej visoko plezalno steno. Učitelj je izkušen plezalec. Učence je opremil z varovalnim pasom, jih vpel v vrv in jih tako varoval, ko se plezali po steni. Poizkusili so se prav vsi, večkrat. Nekateri so splezali do vrha, nekateri so se prej ustavilo. Po občutku in počutju. Potem so se še malo poigrali s cirkuškimi rekviziti in čas je bil za večerjo.
Na nočni pohod nismo šli, nekako se nam ni dalo saj je bil tudi današnji dan kar pester. Tako smo se potem, ko smo rešili smučarski dnevnik, odločili, da preživimo umirjen večer ob družabnih igrah in gremo malenkost prej v posteljo (no, to se je odločila učiteljica😉). 
Držite pesti torej jutri osvajamo sidra, morda tudi kako sedežnico, kdo ve🤗
 
(Skupno 69 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost