Skoči na glavno vsebino

UNESCO PROJEKT »KAM Z ODPADNIM MATERIALOM«; ustvarjanje, Pikapolonice in Metulji

PIKAPOLONICE IN METULJI SMO USTVARJALI V UNESCO PROJEKTU »KAM Z ODPADNIM MATERIALOM«.

V obeh skupinah smo se v pomladnem času posvetili 5. nacionalnemu Unesco projektu »Kam z odpadnim materialom«, ki ga za slovensko mrežo Unescovih šol organizira

OŠ Franca Rozmana Staneta Ljubljana.

Pogovarjali smo se o odpadkih, o onesnaževanju z njimi, iskali smo svoje rešitve za zmanjšanje odpadkov. Spoznali smo, kako se sortira odpadke in zakaj se to počne. Pogovarjali smo se, kaj lahko mi storimo, da bi bilo odpadkov čim manj oz. kako lahko nekaj ohranimo, če namesto tega uporabimo nekaj, kar je že bilo uporabljeno. Tako smo se lotili zbiranja odpadne embalaže. Iz nje smo izdelali veliko okrasnih stvari, darilc in igrač.

Pripravili vzgojiteljici: Denis Markežič in Karmen Rončević

 

(Skupno 23 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost