Skoči na glavno vsebino

Ljubljansko barje – naravoslovni dan

V petek, 8.9.2023, smo se z učenci 6. in 7. razreda odpeljali na naravoslovni dan na Ljubljansko barje.

Ogledali smo si razstavo Koliščarji z velikega jezera. Spoznali smo način gradnje na Ljubljanskem barju v prazgodovini in izvedeli nekaj o življenju ljudi, ki so bivali v hišah na kolih. Imeli so že udomačene živali in obdelovali so polja.

Nato smo se odpeljali do naravnega rezervata. Med vožnjo nam je vodička povedala legendo o Krimu in Mokrcu. Podali smo se po učni poti do barjanskih oken, kjer smo spoznali značilna življenjska okolja Ljubljanskega barja in načine gospodarjenja, s katerimi jih ohranjamo.

Videli smo invazivne rastline, ki jih težko uničimo, in občutili tresenje tal pod nogami, ko smo na barju poskočili. Za konec smo si ogledali še  kraj Jezero, kjer je jezero z imenom Jezero pri Podpeči in edini ostanek nekdanjega velikega jezera na barju. Je majhno, skoraj popolnoma okroglo, a zelo globoko (do 51 m).

     

(Skupno 147 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost