Skoči na glavno vsebino

INFORMACIJA V ZVEZI S POSTOPKOM ELEKTRONSKEGA PRENOSA PRIJAVNICE ZA VPIS V SREDNJE ŠOLE ZA ŠOLSKO LETO 2024/2025

Devetošolci in ostali učenci, ki naslednje šolsko leto 2024/2025 nadaljujejo izobraževanje v srednji šoli, morajo v skladu z rokovnikom oddati svojo prijavnico za vpis v srednjo šolo najkasneje do 2. aprila 2024. Kot je določeno z razpisom in rokovnikom pa imajo kandidati možnost, da potem do 23. aprila 2024 svojo prijavo iz kakršnihkoli razlogov morda prenesejo v drug izobraževalni program
oziroma na drugo srednjo šolo. Ponavadi je postopek prenosa prijavnice potekal tako, da je kandidat prijavnico na prvotno izbrani šoli osebno dvignil, svetovalni delavec te šole je kandidata iz svoje prijavne baze odjavil, kandidat pa je nato svojo prijavnico tudi osebno odnesel na drugo šolo oziroma v drug izobraževalni program, kamor jo je želel prenesti. V zadnjih treh letih smo izvedli prenos prijave elektronsko na način, da so kandidati prenos prijave urejali preko elektronske pošte. Za takšen postopek smo se odločili tudi letos, tako da bo tudi za
letošnje kandidate za vpis v srednje šole postopek prenosa prijavnice potekal na enak način kot zadnji dve leti. Postopek prenosa prijav bo tako tudi letos potekal elektronsko, in sicer kandidati v primeru, če se bodo odločili za prenos prijave, to storijo tako, da na izbrano srednjo šolo, kjer so oddali prvotno prijavnico, na elektronski naslov svetovalnega delavca oziroma na poseben elektronski naslov, ki ga je šola ustvarila v ta namen, posredujejo skenirano / fotografirano izjavo o prenosu prijavnice, podpisano s strani kandidata in starša (objavljena je na spletni strani), v kateri pisno zaprosijo, da v njihovem imenu svetovalni delavec odjavi kandidata na programu, za katerega je oddal prvotno prijavnico, in jo posreduje na drugo šolo, kamor bi želel kandidat prenesti prijavo. Na spletni strani ministrstva je poleg obrazca / izjave za prenos prijavnice objavljen tudi natančen seznam elektronskih naslovov svetovalnih delavcev za posamezno srednjo šolo, kamor kandidati pošljejo izpolnjen obrazec oziroma izjavo za prenos prijavnice. Če se bodo kandidati odločili za prenos prijavnice, opozarjamo, da lahko prenos prijavnice izvedejo
 Najkasneje do 23. 4. 2024, elektronsko pošto, v kateri bodo priložili izpolnjen obrazec / izjavo za prenos prijavnice, pa morajo poslati na elektronski naslov svetovalnega delavca srednje šole najkasneje do 15. ure. Hkrati kandidatom tudi predlagamo, da spremljajo tudi informacije, ki jih bodo v zvezi z izvedbo prijavno – vpisnega postopka vse srednje šole sproti objavljale na svojih spletnih straneh.
Za morebitna dodatna vprašanja in pojasnila v zvezi z izvedbo prijavno – vpisnega postopka je kontaktna oseba Mateja Gornik Mrvar, tel:. 01/ 400 5311, e-pošta: mateja.gornik-mrvar@gov.si .

(Skupno 41 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost