Skoči na glavno vsebino

Po poteh treh pesnikov

V petek, 17. 6. 2022 se je v kubejskem Gradu odvijala prireditev, na kateri so učenci treh šol: OŠ Gračišče, OŠ Marezige in OŠ Prade, predstavili življenje in dela treh istrskih pesnikov: Alojza Kocjančiča, Emila Pribca in Ferruccia Jakomina. Izvirne in živahne nastope ni mogel okrniti niti dež, ki je skušal ovirati prireditev. Celo najmlajši, člani folklorne skupine OŠ Gračišče, so suvereno in nemoteno odplesali splet ljudskih plesov. Prireditve se je udeležila tudi gospa Ljuba Jakomin, sestra pokojnega pesnika Ferruccia Jakomina in pobudnica ustanovitve sklada Ferruccia Jakomina, ki so jo izvedbe učencev navdušile in ganile.

Vsem nastopajočim in njihovim mentoricam iskreno čestitamo.

Več utrinkov je dostopnih na POVEZAVI

 

galerija fotografij:

 

(Skupno 170 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost