KORAKI ZA URBANA

Na OŠ Istrskega odreda Gračišče smo v okviru Palčice Pomagalčice skozi celo šolsko leto zbirali sredstva. Mesečno so sredstva prispevali učitelji, učenci pa so imeli v razredu ˝Lonček upanja˝, ki se je v zadnjih mesecih napolnil – tako, da so zbrali 103 EUR, ki jih je učiteljica Patricija Vidali vestno nakazala na bančni račun, na katerem se zbirajo sredstva za Urbana.

Še posebno so bili pri zbiranju aktivni prvošolci, zato se njim in staršem, ki so jih k lepi gesti spodbujali, lepo zahvaljujemo. Palčica Pomagalčica bo v zahvalo učencu naše šole, za naslednje šolsko leto, priskrbela šolske potrebščine.

Učitelji bomo v novem šolskem letu z akcijo zbiranja nadaljevali in otroke spodbujali k solidarnosti. Zavedamo se, da je zgled najboljše orodje in da si želimo sočutne zanamce, ki bodo znali stopiti skupaj in pomagati drug drugemu.