Skoči na glavno vsebino

GASILSKI DOPOLDAN

Januarja smo v skupini Miške spoznavali različne poklice. Z otroki smo se pogovarjali, kaj bodo po poklicu, ko bodo veliki. V okviru načrtovanih dejavnosti so nas v ponedeljek, 29. 1. 2024, obiskali gasilci. Skupaj z ostalima skupinama smo jih pričakali na igrišču, kamor so parkirali svoje gasilsko vozilo. Gasilec Primož Šav je otrokom predstavil gasilsko vozilo, opremo, ki jo imajo v njem in pripomočke za gašenje. Prižgal pa je tudi luči in sireno, ki so se je otroci še posebej razveselili. Kdor je želel, si je lahko nadel gasilsko čelado ali obleko.

V nadaljevanju sta gasilca postavila poligon, kjer so se otroci preizkusili v nošenju cevi. Najbolj pa so bili navdušeni, ko so poskusili gašenje z vodo. Za konec smo naredili še eno skupinsko gasilsko sliko.

Gasilski NA POMOČ in iskrena hvala PGD Movraž ter g. Primožu Šavu za obisk ter zelo zanimivo in otrokom primerno predstavitev.

 

Zapisala:

Julija Ražem

(Skupno 74 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost