PROJEKT DREVO PRED NAŠO HIŠO

Torek, 11 Junij 2013 13:34

PILOTSKI PROJEKT UNESCO ASPnet

DREVO PRED NAŠO HIŠO

Projekt je namenjen Unesco šolam in vrtcem središča Piran.

Čas izvajanja: šolsko leto 2012/13

Temeljni cilji projekta:

1. Razvijanje spoštljivega, naklonjenega in odgovornega odnosa do žive in nežive narave na osnovi razumevanja in znanja ter interes za njeno aktivno ohranjanje.

2. Spoznati pomen dreves in izdelkov iz dreves za človeka.

3. Spoznati nekatere redke in grožene vrste dreves v lastnem okolju.

4. Razvijati sposobnosti in načine za vzpostavljanje odnosov z vrstniki ter medsebojno učenje.

Kratek opis projekta:

Projekt je zasnovan tako, da se lahko vanj vključijo otroci iz vrtca kot tudi mlajši in starejši učenci. Mentorjem dopušča dovolj svobode pri organizaciji posameznih aktivnosti, da jih lahko prilagodijo trenutni situaciji. Največji poudarek daje projekt medsebojnemu sodelovanju, dogovarjanju, druženju, medsebojnemu učenju in izmenjavanju izkušenj. Z njim želimo še bolj okrepiti sodelovanje med VZ našega središča.

Metode / Oblike dela – izvedbeni koraki:

1. Raziščite, katera vrsta dreves je nekoč najpogosteje rastla pred hišami ali na trgih v vašem kraju.

2. Poiščite primerke takega drevesa in ga obiščite v vseh letnih časih. Opazujte ga, uporabite različna čutila.

3. Podrobneje raziščite to vrsto drevesa (posebnosti te vrste, kaj nudi človeku,…)

4. Posadite primerek takega drevesa in zanj skrbite.

5. Udeležite se skupnih delavnic ob zaključku projekta.