NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA v 6. in 9. razredu

NACIONALNO PREVERJANJE ZNANJA

• V 6. in 9. razredu se znanje učencev preverja z nacionalnim preverjanjem znanja, s katerim se preverjajo standardi znanja, določeni z učnim načrtom.
  • Nacionalno preverjanje znanja je za učence 6. in 9. razreda obvezno.
  • V 6. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine, matematike in prvega tujega jezika.
  • V 9. razredu osnovna šola po predpisanem postopku izvede nacionalno preverjanje znanja iz slovenščine, matematike in tretjega predmeta, ki ga določi minister.
  • Osnovna šola starše pisno obvesti o dosežkih učenca pri nacionalnem preverjanju znanja.
  • Dosežki nacionalnega preverjanja znanja so dodatna informacija o znanju učencev.
  • Podatki in analize o dosežkih nacionalnega preverjanja znanja se ne smejo uporabiti za razvrščanje šol.
  • Podrobnejše določbe o izvajanju nacionalnega preverjanja znanja izda minister.
  • sreda, 4. maj 2016 – matematika
    • petek, 6. maj 2016 – slovenščina
    • torek, 10. maj 2016 – angleščina
  • torek, 7. 6. 2016 – seznanitev učencev z dosežki v 6. razredu
    • petek, 24. 6. 2016 – razdelitev obvestil o dosežkih za učence 6. razreda.
  • sreda, 4. maj 2016 – matematika
    • petek, 6. maj 2016 – slovenščina
    • torek, 10. maj 2016 – zgodovina
  • torek, 31. maj 2016 – seznanitev učencev z dosežki v 9. razredu
    • ponedeljek, 15. 6. 2016 – razdelitev obvestil o dosežkih za učence 9. razreda

publikaciji, ki jo pripravlja Državni izpitni center, si lahko preberete več informacij o preverjanju znanja.