Skoči na glavno vsebino

SPOŠTUJEMO DRUGAČNOST – OBISK SLIKARJA VOJKA GAŠPERUTA

V marcu je razredna stopnja (1. – 5. razreda) gostila lokalnega umetnika Vojka Gašperuta. Učencem je povedal svojo življenjsko zgodbo, kako je pri rosnih sedemnajstih letih nepremišljeno skočil v morje in pri tem z glavo udaril v skalo. Njegovi prijatelji so ga izvlekli iz vode in ko so ga skušali spraviti do Izolske bolnišnice, so ga še dodatno poškodovali. Gospod je sedaj že 53 let na invalidskem vozičku in od vratu navzdol paraliziran. Vendar se ni predal malodušju, ampak je skušal poiskati smisel življenja, katerega je našel v slikanju z usti. Danes je G. Gašperut priznan umetnik, ki s svojim spremljevalcem potuje po svetu in za svoje delo prejema številna priznanja. Učenci so ga z zanimanjem poslušali in si nato ogledali njegovo demonstracijo slikanja. Veliko jih je zanimalo in g. Gašperut jim je z veseljem odgovoril na njihova vprašanja. Nato smo se vrnili v razrede in še sami poizkusili slikati z usti. Učenci so ozavestili, kako minljivo je lahko življenje in, da moramo spoštovati drugačne od sebe.

(Skupno 95 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost