Skoči na glavno vsebino

TEKMOVANJE IZ ZNANJA O RDEČEM KRIŽU IN PRVE POMOČI 2019

V četrtek, 18. aprila 2019, je potekalo 13. občinsko tekmovanje iz znanja o RK in prve pomoči za vse prijavljene učence 4. razreda. Tekmovanje se je začelo ob 9.30 uri, na njem se je v znanju pomerilo 14 ekip iz 12-ih obalnih šol. OŠ Istrskega odreda so zastopali učenci : Dominik Babič, Teodora Topolovac in Nina Ražman, ostali četrtošolci so bili najboljši navijači na tribunah v telovadnici OŠ Koper. Učenci so odgovarjali na vprašanja o RK, nato pa je sledil praktičen prikaz nesreče s skirojem, v kateri si je učenka poškodovala gleženj. Učenci so morali za prikazano poškodbo napisati postopek prve pomoči. Tekmovalci so delovali usklajeno in odločno in se na koncu uvrstili v zlato sredino. Prvo mesto je osvojila OŠ Antona Ukmarja iz Kopra. Smo pa prvo mesto zagotovo dosegli v navijanju.

Tekmovanje je povezoval T. Klepač, učenci so bili deležni glasbene popestritve in sicer sta na polovici tekmovanja nastopila reperja Drill in Massaya, na koncu je nekaj pesmi ob spremljavi kitare zapel Lean Kozlar – Luigi. Učence so pogostili s kolačkom in vodo. Na koncu smo bili z rezultatom vsi zadovoljni.

(Skupno 171 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost