Skoči na glavno vsebino

Na našem koncu Istre :)

  1. Po poteh treh pesnikov je naslov dokumentarnega filma, ki so ga oblikovale osnovne šole Marezige, Gračišče in Prade. Trije istrski pesniki, Ferruccio Jakomin, Alojz Kocjančič in Emil Pribac ponovno zaživijo v krajih slovenske Istre skozi pripoved in deklamacije vseh nastopajočih in njihovih mentoric.

OŠ Gračišče se predstavlja s filmom o duhovniku in prvem istrskem pesniku Alojzu Kocjančiču (na povezavi).

Krajša verzija filma

  1. ISTRALEKT – narečje v naročju jezika

Knjigarna Libris in društvo Skala Kubed sta bila v sredo, 23. 6. 2021, v kubejskem Gradu organizatorja pogovornega večera o ledinskih imenih z Ingrid Celestina, Tanjo Jakomin Kocjančič in našo učiteljico zgodovine in mentorico zgodovinskega krožka, Petro Trošt, ki je predstavila mednarodni projekt TE SKUPNE STEZICE. Večer so s svojo duhovito igro v skeču VSE CEJSTE PELAJO U RIM,  popestrila učenca 4. r., Matic Babič in Adelina Kržišnik in Tadej Franca, učenec 5. r.

Mentorica Danijela Škergat Toškan

Povezava na “VSE CEJSTE PELAJO U RIM 

(Skupno 174 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost