Skoči na glavno vsebino

LUTKE V SKUPINI PIKAPOLONICE

Otrokom občasno pripravim  lutkovno predstavo, ki se navadno povezuje s kakšnim obravnavanim besedilom. Tako smo si v skupini Pikapolonice ogledali lutkovno predstavo Pod medvedovim dežnikom in glasbeno pravljico Rokavička. Pred ogledom Rokavičke smo si pripravili kokice.  V igri pa so otroci tudi že sami pripravili lutkovno predstavo. V mesecu januarju smo si ogledali zgodbico Jabolko avtorice Anje Štefan.

Z lutkami se otroci tudi igrajo. V Pikapolonicah posebno pozornost namenjamo spoštovanju lutke. Kadar je cel dan namenjen tovrstni igri poskrbimo, da ob vsaki lutki, ki se navadno skriva v vrečki iz blaga, zapojemo pesem, ki se ji nekako najbolj poda. Potem si otroci izberejo lutko. Povabimo jih, da jim kuhajo, berejo, perejo, vozijo, si jih izmenjujejo, renčijo, pojejo, plešejo, govorijo, po uporabi pa jih morajo pospraviti.

Vabim vas k ogledu fotografij, ki so nastale ob naših lutkovnih dejavnostih.

Klikni za fotografije in celoten prispevek : Lutke v skupini Pikapolonice 

(Skupno 82 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost