Skoči na glavno vsebino

OB SVETOVNEM DNEVU ČEBEL

V jutranjih urah se je po hodniku našega vrtca zaslišal zvok melodije – Čebelice, čebelice, saj moje ste prijateljice …

Vzgojiteljice in otroci smo že kar nestrpno čakali in končno pričakali gospoda čebelarja. G. Alen nam je predstavil svoje delo in nam povedal veliko novih, zanimivih stvari. Pokazal nam je čebelarsko zaščitno opremo, satje in nas podučil o pravilnem ravnanju s čebelami. Predstavil nam je čebeljo družino, nam povedal, kdo je trot, matica in čebela. S seboj pa je prinesel tudi premični panj, v katerem je bilo veliko, veliko čebel. Panj smo si čisto od blizu tudi pogledali. Na koncu smo lahko oblekli še otroško čebelarsko opremo, si nadeli čebelarski klobuk in se posladkali z odličnim domačim cvetličnim medom.

Gospodu Alenu Bužanu in njegovi ženi Mojci se najlepše zahvaljujemo in ju pozdravljamo s čebelarskim pozdravom “NAJ MEDI”.

Male miške pa smo dan čebel obeležile še tako, da smo na travnik pred šolo postavili iz odpadne embalaže izdelane čebelice.

Zapisala: Julija Ražem

(Skupno 46 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost