Skoči na glavno vsebino

APRIL – MESEC KNJIGE, BRANJA in OTROKA

Aprilu pravimo mesec knjige, ker 2. aprila praznujejo otroške knjige, 23. aprila pa je svetovni dan knjige in avtorskih pravic. Tudi na naši šoli in v vrtcu smo izvajali različne dejavnosti, povezane s knjigo in branjem. Obiskala nas je ga. Marjetka Pezdir Kofol, avtorica slikanice Šik čebelica Tigi, ki je učencem od 1. do 5. razreda predstavila rojstvo knjige, od ideje do izdaje.                                      

Vrtčevske otroke in učence razredne stopnje je obiskala knjižničarka Vanja Zallatel, ki je s kombinacijo digitalizacije in stvarnega branja otrokom in učencem predstavila knjigo avtorice Sonie Coudert, Pa kaj. Učenci so zgodbo aktivno obnovili, tako da so jo po spominu ilustrirali oz. zapisali na različne načine.

 

 

 

 

 

(Skupno 38 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost