RAČUNALNIŠKO TEKMOVANJE »BOBER«

Bober je mednarodno tekmovanje iz računalniškega razmišljanja, namenjeno osnovnošolcem od tretjega razreda naprej in srednješolcem. Njegov namen je povečati zanimanje učencev za računalništvo. Pokazati jim želimo, da računalnik ni le orodje za komuniciranje, brskanje po spletu, urejanje besedil ter poslušanje glasbe in gledanje filmov. Računalnik je neizčrpen vir zanimivih logičnih problemov, zaradi katerih računalnikarju ni nikoli dolgčas.
Organizator tekmovanja za Slovenijo je ACM Slovenija v sodelovanju z Univerzami v Ljubljani, Mariboru in Kopru. Šolsko tekmovanje je vsako leto organizirano v novembru. Najboljši tekmovalci se uvrstijo na državno tekmovanje v januarju.
Tekmovanje izvira iz Litve, kjer prvič potekalo leta 2004 v Litvi, od koder prihaja njegova mati, prof. Valentina Dagiene. Tri leta kasneje je na njem tekmovalo 50.000 tekmovalcev iz šestih držav. Leta 2008 je sodelovalo že deset držav in 96.000 tekmovalcev, leta 2009 pa enajst držav s 160.000 tekmovalci.

POROČILO za OŠ IO Gračišče
Izvedba je bila v četrtek 12.11. v računalniški učilnici.
Udeležilo se je  8 učencev od 7. do 9. razreda.
BRONASTO priznanje sta dosegla Oskar Kocjančič iz 8.razreda in Žan Jerman iz 9.razreda.
Čestitam za udeležbo in priznanja!

Mentor Marko Cotič

ps: na državno se žal ni uvrstil nihče.