Skoči na glavno vsebino

RISANJE S KREDO

Grafomotorične dejavnost  so zelo pomembne že v predšolskem obdobju, saj otroci s tem razvijajo spretnosti, ki so kasneje zelo pomembne pri pisanju in samem razvoju grafomotorike. Res je, da začnejo otroci razvijati grafomotorične spretnosti približno v drugem letu otrokove starosti, toda pomembno je, da čim prej preidejo v prvo fazo, ki jo imenujemo čečkanje, kjer riše brez cilja in načrta in nato v nadaljnje faze ob našem nudenju različnih materialov.

Da bi imeli čim več izkušenj, smo jim poleg rednega barvanja in risanja z različnimi tehnikami, ponudili tudi krede, s katerimi rišejo na  tla šolskega igrišča. Risanje na tleh pa je svojevrsten izziv. Površina predstavlja cel svet. Pri dejavnosti mora čepeti in paziti na koordinacijo in ravnotežje telesa, uporabljati mora celo roko in, ko vstane, vidi svojo stvaritev iz drugačne perspektive.

Krede so poceni in so zabavne otrokom vseh starosti, zato vam jih priporočamo.

Napisala: Nataša Živkovič

(Skupno 366 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost