Nekaj splošnih informacij, ki se nanašajo na organizacijo dela v vrtcu, predvsem z vidika prisotnosti novega koronavirusa Covid-19

Spoštovani starši!

Pred začetkom novega šolskega leta 2020/21 vam pošiljamo nekaj splošnih informacij, ki se nanašajo na organizacijo dela v vrtcu, predvsem z vidika prisotnosti novega koronavirusa Covid-19.

Glede na razmere se s 1.9.2020 novo šolsko leto začne z aktiviranjem modela B. To pomeni, da vsi otroci obiskujejo vrtec, da veljajo vsi predpisani normativi za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje, ob tem pa se uporabljajo ukrepi za vzdrževanje higienskega režima in omejitve, s katerimi se preprečuje širjenje okužbe z virusom, ki jih je sprejel NIJZ.

VSTOP V VRTEC

• V vrtec lahko vstopijo le zdravi otroci. To pomeni, da nimajo nikakršnih znakov prehladnih obolenj, izpuščajev, izcedkov iz nosa ali kakršnih koli drugih bolezenskih znakov. Drugi pogoj pa je, da otrok ni imel stikov zadnjih 14 dni z obolelimi osebami.
  • Uporabljate izrecno vrtčevski vhod. Priporočamo, da uporabljate parkirišče pred trgovino oz. v okolici šole.
  • Starši vstopate v vrtec posamično z uporabo masko in razkuženimi rokami. Predno oddate otroka v skupino mu umijte in razkužite roke.
  • Če je v garderobi že drugi starš, počakajte, da izstopi. Enak režim velja tudi ob odhodu otroka.

PRIPOROČILA

• Prvi teden bo predvsem uvajalni za prilagoditev na nove okoliščine. Poudarek bo na gibalnih dejavnostih, ob sončnem vremenu na prostem v okolici šole. Priporočamo vremenu primerna oblačila in obuvalo, pokrivalo in zaščitno kremo.
  • Otroci s seboj ne nosijo igrač, dovoljene so samo dudice in ninice, ki jih shranite v posebni individualni embalaži ali polički.
  • V nahrbtniku naj imajo dovolj rezervnih oblačil in plastično vrečko za umazano perilo. Vrtčevskih oblačil ne smemo izposojati.
  • V nahrbtniku naj imajo še plastenko, ki jo otrok dnevno nosi domov in jo doma dnevno razkužujete.

SPLOŠNA HIGIENSKA PRIPOROČILA

• Pozornost usmerite v to,  da otroka seznanite s pravilnim in doslednim umivanjem rok.
  • Pogovorite se z otrokom, da v vrtcu veljajo nekoliko spremenjena pravila in da bo srečeval osebe z masko.
  • Bodite pozorni na bolezenske znake pri otroku, ki kažejo sum na COVID-19 in nas o tem nemudoma obvestite.
  • V kolikor ste prejeli odločbo o odrejeni karanteni ob prehodu meje po 24.8.2020, jo tudi upoštevate in otroka ne pripeljete v vrtec.

Gračišče, 26.8.2020                                    Vodstvo in strokovne delavke vrtca