Izvajanje vzgojno izobraževalnega dela od 9.2.2021 dalje

Od torka, 9.2.2021 se vzgojno-izobraževalno delo za učence od 1. do 3. razreda izvaja v prostorih šole. Za učence od 4. do 9. razreda se pouk še naprej izvaja na daljavo.

Vrnitev bo potekala po enakem protokolu kot v tednu od 26.do 29.1.2021. Za prehrano in šolski prevoz bo poskrbljeno tako kot običajno.

PROTOKOL VSTOPA V ŠOLO

• Pred vstopom v šolo učence zberemo na po razredih ločenih zbirnih mestih na šolskem dvorišču.
  • Učenci vstopajo v šolo na glavnem vhodu od 8.00 do 8.20 (prihod z avtobusom), nato se vrata šole zaklenejo.
  • V šolo učenci vstopajo posamično, ob upoštevanju razdalje 1,5 m do 2 m. Ob vhodu si razkužijo roke, se preobujejo in gredo v matično učilnico.
  • Za učence, ki niso vozači, priporočamo prihod v šolo peš ali s kolesom. Učenci naj v šolo prihajajo posamično, brez druženja, po 8. uri.
  • Staršem, ki pripeljete učence z osebnim avtomobilom priporočamo, da jih pripeljete po 8. uri in koristite parkirišče pred trgovino. Dostop z osebnim avtomobilom na šolsko dvorišče ni mogoč.
  • Vstop v šolo je dovoljen izključno učencem od 1. do 3. razreda in zaposlenim.
  • Izjeme: učenci, ki potrebujejo nujno pomoč šolske svetovalne službe
  • Druge osebe v šolo lahko vstopajo izključno po predhodni najavi ali povabilu in ob uporabi zaščitne maske, ki so si jo dolžne priskrbeti same. Šola vodi evidenco zunanjih obiskovalcev.
  • Po končanem pouku ali podaljšanem bivanju starši prevzamete otroke na vhodu šole.

POUK

• Pouk se bo začel ob 8.20 in končal po urniku.
  • Ves čas prisotnosti v šoli bodo učenci razreda v »mehurčku« in v zanje določeni učilnici.
  • Pouk se bo izvajal tudi na prostem, v okolici šole.
  • Šolske potrebščine nosijo domov in vsak dan poskrbijo, da jih ustrezno razkužijo oz. odlagajo na le eno točno določeno mesto, ki ni v stiku z drugimi domačimi potrebščinami.
  • Potrebščin in pripomočkov si učenci med seboj ne izmenjujejo in ne izposojajo.
  • Učencem, ki zaradi zdravstvenih omejitev, ni dovoljeno obiskovati pouka v šolskih prostorih, bomo prilagodili oblike in metode dela.

SPLOŠNA HIGIENSKA PRIPOROČILA

• Vsi zaposleni in učenci nosijo v objektu šole maske, zaposleni ves čas, učenci pa le izven učilnice oz. »mehurčka«
  • Priporočamo, da se z otrokom pogovorite o splošno veljavnih higienskih priporočilih (higiena rok, higiena kašlja, medosebna razdalja, uporaba maske).
  • V primeru simptomov Covid-19 in suma na obolenje bomo učenca izolirali ter vas poklicali.
  • Komunikacija z učitelji se še vedno izvaja na daljavo.
  • Starši boste o vsem obveščeni preko razrednikov, spletne strani in eAsistenta.

Gračišče, 5.2.2021

IZJAVA STARŠEV PRED VSTOPOM OTROKA V ŠOLO