Strpnost

OSNOVNA ŠOLA

ISTRSKEGA ODREDA GRAČIŠČE

POROČILO O OBELEŽITVI MEDNARODNEGA DNEVA STRPNOSTI

Strpnost je opredeljena kot spoštovanje, sprejemanje in upoštevanje različnosti svetovnih kultur, načinov izražanja in življenja ljudi. Vzgaja se s spoznavanjem, odprtostjo, komunikacijo in svobodo misli, vesti in vere.

Generalna skupščina Združenih narodov je leta 1996 razglasila 16. november za mednarodni dan strpnosti.

Ob tem dnevu smo tudi mi želeli spodbuditi učence k razmišljanju o tej vrednoti, zato smo v tednu od 19. – 23. novembra z učenci od 1. – 4. razreda in z otroki iz vrtca obeležili mednarodni dan strpnosti.

Spoznali so  pravljico Mojiceje Podgoršek z naslovom Kako je nastala čokolada, ki nas opozarja na enkratnost in neponovljivost vsakega človeka ter na sprejemanje in spoštovanje samega sebe in drugih v vsej njihovi različnosti in posebnosti.

Po poslušanju pravljice in pogovoru o strpnosti v našem vsakdanu so otroci izdelali lutko čebelice Ane, glavne junakinje pravljice, in se z njo igrali.

Izdelke smo predstavili z razstavo.

Gračišče, 23. 11. 2012

Kristina Černoša