Skoči na glavno vsebino

Strpnost


OSNOVNA ŠOLA

ISTRSKEGA ODREDA GRAČIŠČE

 

POROČILO O OBELEŽITVI MEDNARODNEGA DNEVA STRPNOSTI

 

Strpnost je opredeljena kot spoštovanje, sprejemanje in upoštevanje različnosti svetovnih kultur, načinov izražanja in življenja ljudi. Vzgaja se s spoznavanjem, odprtostjo, komunikacijo in svobodo misli, vesti in vere.

Generalna skupščina Združenih narodov je leta 1996 razglasila 16. november za mednarodni dan strpnosti.

 

Ob tem dnevu smo tudi mi želeli spodbuditi učence k razmišljanju o tej vrednoti, zato smo v tednu od 19. – 23. novembra z učenci od 1. – 4. razreda in z otroki iz vrtca obeležili mednarodni dan strpnosti.

Spoznali so  pravljico Mojiceje Podgoršek z naslovom Kako je nastala čokolada, ki nas opozarja na enkratnost in neponovljivost vsakega človeka ter na sprejemanje in spoštovanje samega sebe in drugih v vsej njihovi različnosti in posebnosti.

 

Po poslušanju pravljice in pogovoru o strpnosti v našem vsakdanu so otroci izdelali lutko čebelice Ane, glavne junakinje pravljice, in se z njo igrali.

 

Izdelke smo predstavili z razstavo.

 

 

 

Gračišče, 23. 11. 2012

 

Kristina Černoša


cebelica3_razred

 


pikaopolonice

 

metuljirazstava

 

 

 

(Skupno 315 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost