NACIONALNI PROJEKT “RASTEM S KNJIGO”

V šolskem letu 2018/2019 bo že trinajsto leto zapored potekal

nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture “Rastem s knjigo” –

izvirno slovensko mladinsko leposlovno delo vsakemu sedmošolcu.

Letos je bila izbrana knjiga pisateljice

Nataše Konc Lorenzutti z naslovom Avtobus ob treh.

Podarjeno knjigo bodo učenci 7. razreda brali za domače branje.

Vsak sedmošolec prejme zgornjo knjigo ob letnem obisku najbližje splošne knjižnice. Obisk Osrednje knjižnice Srečka Vilharja, in sicer Oddelka za mlade bralce, vključuje spoznavanje knjižnično informacijskega znanja, seznanjanje z novejšim mladinskim leposlovjem ter predstavitev avtorjev knjige.
Z vsakoletnim in kontinuiranim izvajanjem projekta, želimo šolarje motivirati k branju slovenskih avtorjev mladinskega leposlovja in spodbuditi njihovo obiskovanje splošnih knjižnic.

Cilji nacionalnega projekta “Rastem s knjigo” so:

• spodbujanje dostopnosti kakovostne in izvirne slovenske mladinske leposlovne literature;
  •  promocija vrhunskih domačih ustvarjalcev in mladinskega leposlovja;
  • spodbujanje motivacije za branje pri šolarjih in njihovega obiskovanja splošnih knjižnic;
  • motivacija založnikov k večjemu vključevanju sodobnih slovenskih piscev v založniške programe za mladino ter povečevanje deleža izdanega izvirnega slovenskega mladinskega leposlovja.