Skoči na glavno vsebino

Kolač prijateljstva od prijateljev iz Litve

PRIJATELJI IZ LITVE SO PECIVO POIMENOVALI KOLAČ PRIJATELJSTVA.

Posredujemo vam recept peciva, katerega lahko z dobro voljo preizkusite in ga nam lahko prinesete v pokušino…

Olupite jabolka in jih narežite na kockice velikosti palca. Pobijte jajca in s sladkorjem  penasto zmešajte. Sladkor se mora popolnoma raztopiti. Dodajte moko in dobro premešajte testo. Nato dodajte narezana jabolka in dobro zmešajte.  Lahko dodate peščico brusnic po okusu. Namaščen pekač potresete s krušnimi drobtinami, nato pa nalijte testo v pekač. Peče se približno 1 uro pri temperaturi 180 ° C. Pita naj počiva, nato pa jo posipajte s sladkorjem v prahu.

DOBER TEK!

Zapisala: Karmen Rončević

Jabolčna pita Bite’s

Potrebovali boste:

-5 jajc

– 1,5 kozarca sladkorja

-2 kozarca moke

-1 kg narezanih  jabolk

 

(Skupno 133 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost