ZA starše vrtca pri OŠ Gračišče

Spoštovani starši!

V povezavi s spreminjajočimi epidemiološkimi razmerami in v povezavi z razpoložljivimi preventivnimi ukrepi, vas obveščamo, da je izhodišče za načrtovanje in začetek šolskega leta 2021/22 tako imenovan model B.

To pomeni, da vsi otroci obiskujejo vrtec, da veljajo vsi predpisani normativi za opravljanje dejavnosti predšolske vzgoje, ob tem pa se uporabljajo ukrepi za vzdrževanje higienskega režima in omejitve, ki se nanašajo predvsem na upoštevanje pogoja PCT, uporabo mask in drugih splošnih ukrepov.

VSTOP V VRTEC

• V vrtec lahko vstopijo le zdravi otroci. To pomeni, da nimajo nikakršnih znakov prehladnih obolenj, izpuščajev, izcedkov iz nosa ali kakršnih koli drugih bolezenskih znakov. Drugi pogoj pa je, da otrok ni imel stikov zadnjih 14 dni z obolelimi osebami.
  • Uporabljate izrecno vrtčevski vhod. Priporočamo, da uporabljate parkirišče pred trgovino oz. v okolici šole.
  • Starši vstopate v vrtec posamično z uporabo masko in razkuženimi rokami. Predno oddate otroka v skupino mu umijte in razkužite roke.
  • Če je v garderobi že drugi starš, počakajte, da izstopi. Enak režim velja tudi ob odhodu otroka.
  • Starši novincev, ki uvajajo otroka in vstopajo v igralnico izpolnjevati pogoj PCT, zaščitno masko, v vrtcu pa dobijo zaščito za čevlje.

PRIPOROČILA

• Prvi teden bo predvsem uvajalni za prilagoditev na nove okoliščine. Poudarek bo na gibalnih dejavnostih, ob sončnem vremenu na prostem v okolici šole. Priporočamo vremenu primerna oblačila in obuvalo.
  • Otroci s seboj ne nosijo igrač, dovoljene so samo dudice in ninice, ki jih shranite v posebni individualni embalaži ali polički.
  • V nahrbtniku naj imajo dovolj rezervnih oblačil in plastično vrečko za umazano perilo. Vrtčevskih oblačil ne smemo izposojati.
  • Otrok  naj ima še plastenko za vodo, ki jo dnevno nosi domov in jo doma dnevno razkužujete.

SPLOŠNA HIGIENSKA PRIPOROČILA

• Pozornost usmerite v to,  da otroka seznanite s pravilnim in doslednim umivanjem rok.
  • Pogovorite se z otrokom, da v vrtcu veljajo nekoliko spremenjena pravila in da bo srečeval osebe z masko.
  • Bodite pozorni na bolezenske znake pri otroku, ki kažejo sum na COVID-19 in nas o tem nemudoma obvestite.

Gračišče, 27.8.2021                                                               Vodstvo in strokovne delavke vrtca