Skoči na glavno vsebino

SODELOVANJE V UNESCO PROJEKTU VZGAJAMO ZELIŠČA

Skupina Sovice, iz vrtca pri OŠ Gračišče, smo se v šolskem letu 2017/18 vključili v projekt Vzgajamo zelišča, v starem iščem novo, ki ga koordinira OŠ Rakek.

Že nekaj časa obdelujemo vrtčevsko gredico, kjer vsako leto posejemo zelenjavo. Porodila pa se je želja, da bi imeli svojo gredico z zelišči. Tako smo že jeseni pričeli z delom. Poiskali smo kamne in oblikovali krožno gredico. Nato smo vanjo nasuli zemljo in jo pustili počivati do pomladi. V tem času pa smo se igrali in spoznavali suha zelišča. Izdelali smo vrečke, jih napolnili z različnimi zelišči ter začimbami, kar nas je usmerjalo k prepoznavanju vsebin z vonjem. Igrali smo se tudi spomin. S pomočjo vonja smo iskali vrečki z enako vsebino.

V poznem jesenskem času in zgodnjem pomladnem je na našem vrtu živela stoletna čebula. Večkrat smo si jo nabrali in si jo pripravili pri kosilu na skupnem krožniku. Tako si jo je lahko vsak dodal k svoji hrani po lastni želji.

Spomladi smo v lončke posejali baziliko. Ugotavljali smo, kaj vse potrebuje rastlina za svoje življenje in razvoj.

Posadili pa smo tudi zelišča na našo zeliščno gredico: mete, timijane, baziliko, majaron.

Najhitreje raste meta. Prve vršičke mentolove mete smo že obrali. Listke smo si dali v vodo. Mmm, kako je dišala!

Zapisala Unesco koordinatorica Denis Markežič

 

(Skupno 84 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost