Projekt NA-MA POTI

Sodelujemo v projektu NA-MA POTI. Kot šola smo implementacijski zavod, kot vrtec pa razvojni zavod.

V načrtovanih aktivnostih bomo sledili skupnemu cilju: razviti in preizkusiti pedagoške pristope in strategije oz. prožne oblike učenja, ki bodo tudi z vključevanjem novih tehnologij pripomogle k celostnemu in kontinuiranemu vertikalnemu razvoju naravoslovne, matematične in drugih pismenosti (finančne, digitalne, medijske …) otrok/učencev/dijakov od vrtcev do srednjih šol.

Skozi projekt bomo:

• analizirali stanje na področju naravoslovne in matematične pismenosti
  • z opisniki razvili in preizkusili didaktične pristope in strategije
  • razvijali kritično mišljenje v naravoslovni in matematični pismenosti ter jo krepili na argumentiranju
  • izboljševali strategije interdisciplinarnega reševanja kompleksnih avtentičnih problemov in učenja z raziskovanjem
  • premišljeno vključevali in uporabljali IKT
  • poudarjali bomo aktivno vlogo vsakega učenca
  • sodelovali po načelih formativnega spremljanja ter izboljševali odnos učencev do matematike.

Za povezavo na strani NA-MA poti v VRTCU Gračišče

Za povezavo na strani NA-MA poti v ŠOLI Gračišče

Za povezavo na glavno spletno stran projekta kliknite: