Skoči na glavno vsebino

Z MARJETICO LOČUJ, SVOJE OKOLJE OBVARUJ!

Vsi razredi OŠ Istrskega odreda Gračišče so bili januarja deležni neformalnega izobraževanja s področja okoljevarstva. Zavod Nomed je pod pokroviteljstvom Marjetice Koper izvedel program s poudarkom na ločevanju odpadkov. Učenci so dokazali, da o ločevanju odpadkov vedo že veliko, obenem pa se zavedajo, da je prav tako pomemno tudi zmanjševanje količine odpadkov.

Prvi, drugi in tretji razredi so številne smeti pravilno razvrstili v smetnjake na ekološkem otoku, četrti in peti razredi so se spopadli z najpogostejšimi napakami pri ločevanju odpadkov.

Šesti in sedmi razredi so preko sloganov in slikanic nagovorili občane, da upoštevajo pravila ločevanja, osmi in deveti razredi pa so poiskali nadomestne predmete za plastične izdelke za enkratno uporabo.

Avtorji zmagovalnega slogana oz. slikanice bodo junija šolo zastopali na zaključnem tekmovanju, kjer bodo sodelovale vse osnovne šole v Mestni občini Koper in Občini Ankaran. Zmagovalci bodo deležni lepih nagrad.

Lep pozdrav, Katarina Parovel, Nomed

(Skupno 263 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost