VRAČANJE (nekaterih) UČENCEV V ŠOLO – 25.5.2020

Spoštovani starši,

s ponedeljkom, 25.5.2020 se vzpostavlja redni proces vzgoje in izobraževanja za učence 9. razreda ter učence z učnimi težavami od 4. do 8. razreda. Za slednje se bodo izvajali dopolnilni pouk ter individualna in skupinska pomoč po prilagojenem urniku.

Poudariti je potrebno, da se v šolo vračajo le zdravi učenci. V skladu s priporočili Nacionalnega inštituta za javno zdravje (v nadaljevanju NIJZ) mora šola obvezno pridobiti podpisano Izjavo staršev pred vstopom otroka v šolo, s katero starši potrdijo, da je otrok zdrav. Le to prinese otrok v šolo. Razširjeni strokovni kolegij za pediatrijo je pripravil tudi seznam zdravstvenih omejitev za otroke v času sproščanja ukrepov glede epidemije SARS – 2 – CoV. Naprošamo vas, da se z vsebino DOKUMENTA seznanite.

Prilagojen urnik za učence od 4. do 8. razreda

ura ponedeljek torek sreda četrtek petek
1.

DOP / 5.R

Nad 2

DOP / 6.R

U1

DOP / 7.R

U3

DOP / 8.R

U2

DOP / 7.R

U3

2.
3.

POUK NA DALJAVO V ŠOLI

4. POUK NA DALJAVO V ŠOLI POUK NA DALJAVO V ŠOLI POUK NA DALJAVO V ŠOLI POUK NA DALJAVO V ŠOLI
5.
6.

Prilagojen urnik za učence 9. razreda

ponedeljek torek sreda četrtek petek
1. ZGO SLJ SLJ GUM MAT
2. ZGO SLJ SLJ ŠPO MAT
3. ŠPO MAT SLJ FIZ BIO
4. TJA MAT LUM FIZ BIO
5. TJA BIO ZIV GEO N2I
6. TJA BIO ZIV GEO N2I
7.   DOP FV IŠ NOG

OSNOVNE INFORMACIJE O ORGANIZACIJI DELA NA ŠOLI OD 25. 5. 2020 DALJE

POUK IN DOPOLNILNI POUK

• Za prihod in odhod iz šole je organiziran šolski prevoz (odhod s prvim avtobusom ob 13.45)
  • Pouk se prične ob 8.20
  • Na dan, ko ima učenec dopolnilni pouk lahko nadaljuje s poukom na daljavo v šoli, po urniku.
  • Učenci v šolo prinesejo šolske potrebščine, vodo v plastenkah in dodatna oblačila zaradi zračenja učilnic.
  • Učenci v šolo prinesejo celotno učno gradivo, ki ga potrebujejo za delo v šoli, po urniku.
  • Potrebščin in pripomočkov si učenci med seboj ne izmenjujejo.
  • Ves čas prisotnosti v šoli bodo učenci iste skupine v zanje določeni učilnici.

VSTOP V ŠOLO POTEKA PO DOLOČENEM PROTOKOLU:

• Učenci vstopajo v šolo na glavnem vhodu od 8.00 do 8.20 (prihod z avtobusom), nato se vrata šole zaklenejo.
  • V šolo učenci vstopajo posamično, ob upoštevanju razdalje 1,5 m do 2 m. Ob vhodu si razkužijo roke, se preobujejo in gredo v določeno učilnico.
  • Za učence, ki niso vozači, priporočamo prihod v šolo peš. Učenci naj v šolo prihajajo posamično, brez druženja.
  • Staršem, ki pripeljete učence z osebnim avtomobilom priporočamo, da koristite parkirišče pred trgovino.
  • Vstop v šolo je dovoljen izključno učencem in zaposlenim.
  • Druge osebe v šolo lahko vstopajo izključno po predhodni najavi in ob uporabi zaščitne maske, ki so si jo dolžne priskrbeti sami.

SPLOŠNA HIGIENSKA PRIPOROČILA

• Priporočamo, da se z otrokom pogovorite o splošno veljavnih higienskih priporočilih (higiena rok, higiena kašlja, medosebna razdalja, uporaba maske).
  • Zaposleni in starejši od 12 let v objektu šole nosijo zaščitno masko (tudi na avtobusu).
  • V primeru simptomov Covid-19 in suma na obolenje bomo učenca izolirali ter vas poklicali.

• Komunikacija z učitelji se še vedno izvaja na daljavo.