Skoči na glavno vsebino

NUJNO VARSTVO ZA OTROKE VRTCA OD 1. 4. 2021 DO 11. 4. 2021

VRTEC PRI OSNOVNI ŠOLI ISTRSKEGA ODREDA GRAČIŠČE

Datum: 30. 3. 2021

 

NUJNO VARSTVO ZA OTROKE OD 1. 4. 2021 DO 11. 4. 2021

Spoštovani starši,

skladno z vladnimi ukrepi zaradi zajezitve in obvladovanja nalezljive bolezni COVID-19 se med 1. in 12. aprilom 2021, začasno prepoveduje zbiranje ljudi v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja ter univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih.

Za predšolske otroke je organizirano nujno varstvo v minimalnem obsegu, če sta oba starša ali eden od staršev, ki je samohranilec, zaposlena v sektorjih kritične infrastrukture, določenih v 4. členu Zakona o kritični infrastrukturi (Uradni list RS, št. 75/17), v zavodih s področja vzgoje in izobraževanja, zavodih s področja socialne varnosti, v Slovenski vojski, Policiji ter zaposleni v poklicnih gasilskih enotah. Zaposlitev se ugotavlja na podlagi potrdila delodajalca. Starši lahko pripeljejo otroka v vrtec le ob predhodni, praviloma spletni prijavi.

 DEŽURNE ENOTE VRTCEV V MESTNI OBČINI KOPER:

Vrtec Koper

Ribica, Ferrarska ulici 17, Koper – za vse otroke, ki obiskujejo enote Vrtca Koper

Vrtec Semedela:

Markovec, Pot v gaj 1, Koper – za vse otroke, ki obiskujejo enote Vrtca Semedela

 

Vrtec Delfino Blu:

Capodistria,  Via dei Carreri 8, Capodistria – za vse otroke, ki obiskujejo enote vrtca Delfino blu

Vrtci pri osnovni šoli (za vse otroke vrtca):

Škofije, Spodnje Škofije 40 d, Škofije

Dekani, Dekani 32, Dekani

Šmarje, Šmarje 1, Šmarje

Gračišče, Gračišče 5, Gračišče

Marezige, Marezige 33a, Marezige

Prijave za vključitev otrok v oddelke nujnega varstva  potekajo od torka 30. 3. 2021 od 8.00 do srede 31. 3. 2021 do 12.00 preko spletnega obrazca na spodnji povezavi:

https://www.vrteckoper.si/p280/Prijava

Starši, ki boste oddali prijavo za dežurno varstvo, pripeljete otroka ob dogovorjeni uri v dežurno enoto vrtca. Staršev ne bomo dodatno obveščali o vključenosti v dežurno varstvo. Oddana prijava (s potrdilom delodajalca) se smatra, kot zagotovilo za prisotnost otroka v dežurnem varstvu.

Ob prihodu v vrtec (ali najkasneje prvi dan ob odhodu otroka iz vrtca) morajo starši strokovni delavki predložiti potrdilo delodajalca za oba starša (priloga).

V vrtec bomo sprejeli le POPOLNOMA ZDRAVE OTROKE. Prosimo, da upoštevate Priporočila o zdravstvenem stanju otrok v vrtcu (priloga). Otrok naj ima s seboj poleg copat tudi rezervna oblačila, mlajši otroci pa tudi plenice. Otrokove stvari shranite v vrečki z imenom.

V območje vrtca lahko vstopate LE ZDRAVI in z ZAŠČITNO MASKO. Ob vstopu v zgradbo vrtca si morate OBVEZNO RAZKUŽITI ROKE.  Otroka naj v vrtec pripelje in iz vrtca odpelje ena odrasla oseba iz istega gospodinjstva. Stavbo zapustite v čim krajšem času, po najkrajši možni poti in se ne zadržujte v garderobi in na hodnikih vrtca. Protokol ravnanj za starše si lahko preberete na povezavi: PROTOKOL.

Oprostitev plačila staršev za vrtec v času od 1. 4. do 11. 4. 2021 V času zaprtja vrtcev oziroma ko vrtci zagotavljajo samo nujno varstvo, so starši, katerih otroci vrtca ne bodo obiskovali, plačila oproščeni. Koriščenje nujnega varstva je za starše plačljivo. V vrtcu bodo otroci razporejeni v manjše skupine. Poskrbeli bomo, da se bodo otroci v vrtcu dobro počutili in preživeli dan v spodbudnem in varnem okolju.

V kolikor se bo med tednom pojavila nujna potreba po dežurnem varstvu, nas lahko pokličete vsak delavnik med 8.00 in 14.00 uro na številko xxx. Na tej številki smo vam na voljo tudi za ostala vprašanja.

Otroci bodo v vrtcu razporejeni v manjše skupine. Poskrbeli bomo, da se bodo otroci v vrtcu dobro počutili in preživeli dan v spodbudnem in varnem okolju.

Ravnateljica Vanja Košpenda

PRILOGA: POTRDILO DELODAJALCA

(Skupno 116 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost