OBVESTILO O ZBIRANJU PAPIRJA IN POTREBŠČIN ZA ZAVETIŠČE od 26. 9. do 30. 9.

DRAGI PRIJATELJI

Začnimo mesec oktober, v katerem obeležujemo tudi dan živali, z dobrodelnostjo!

OŠ Gračišče se bo pridružila društvu za zaščito živali Ljubljana na prvo soboto v mesecu oktobru pri zbiranju časopisnega papirja in ostalih potrebščin za živali.

Izkupiček od zbranega papirja in zbrane potrebščine (seznam naveden spodaj) bo podarjen zavetišču Horjul ter Zavodu SVSP – Skupina Veterinarjev Sterilizira Potepuhe, ki se vsak na svojem področju borita za boljši vsakdan kosmatincev po Sloveniji in izven meja.

Veseli bomo vsakega kupčka papirja – tistega dovolj velikega za prižgat ogenj kot tudi tistega, ki zasede cel prtljažnik kombija! 🙂

Ponovno dajemo starim knjigam še eno možnost!
Pogosto se med starim papirjem znajdejo tudi stare knjige. Na tokratni akciji jim bomo dali novo priložnost, pri tem pa nam lahko pomagate tudi vi! Knjige bomo izločali in jih podarili bukvarnam.

KAJ ZBIRAMO:

– časopisi, revije, reklamni katalogi
– stari učbeniki, zvezki
– stare knjige, star papir
– odvečni papir v podjetjih– odeje brez polnila, rjuhe, posteljnina
– brisače
– čistilni robčki (otroški in za površine)
– plenične podloge
– razkužila in čistila
– vreče za smeti
– rokavice za enkratno uporabo
– pripomočki za čiščenje
– mačja in pasja hrana
– dietna hrana za živali
– oprsnice, ovratnice in povodci
– krtače in glavniki za živali
– sredstva za zatiranje notranjih in zunanjih zajedavcev
– transportni boksi
– posteljice
– manjši in srednji praskalniki za mačke
– mačji WC-ji
– posodice
– klešče za kremplje

Vljudno vas prosimo, da so oddane potrebščine čiste in v dobrem stanju.

Na OŠ in v vrtcu Istrskega odreda Gračišče bomo vse navedeno zbirali v tednu od 26. 9. 2022 do 30. 9. 2022. Kar otroci prinesejo, oddajo razredničarki, vzgojiteljici ali učiteljici Narrayani Premal.