Skoči na glavno vsebino

Občinski otroški parlament – srečanje v Škocjanskem zatoku

29.3.2017 smo se mladi parlamentarci 27. občinskega Otroškega parlamenta še enkrat srečali v krajinskem parku Škocjanski zatok. Ob 10.30 so nas nagovorili: predsednik Lions cluba Izola gospod Marko Starman, predsednik DPM Koper gospod Trunkl, direktor krajinskega parka gospod Borut Mozetič.

  

Izvoljeni predstavniki 27. občinskega Otroškega parlamenta so nas še enkrat seznanili s sprejetimi sklepi 10. marca.

Na predavanju slovenske klimatologinje ga. Lučke Kajfež Bogataj je bilo poudarjeno, kako pomembna je voda in zakaj mora ta ostati narodno bogastvo. Tako smo še izvedeli, da je voda tržno zelo zanimiva, da se do nje neodgovorno obnašamo, kot da bi pozabili, da je ta vir življenja.

Po predavanju smo parlamentarci diskutirali o slišanem in prišli do spoznanj, da zaradi pomembnih klimatskih sprememb začenja vode v svetu primanjkovati, zato mora človeštvo nujno spremeniti svoj odnos do pitne vode. Ugotovili smo, da smo mladi tisti, ki moramo v prvi vrsti spremeniti odnos do okolja.

  

Srečanje smo zaključili ob 12. 30. Mnenje vseh je bilo, da je bil dopoldan poučen in zelo zanimiv.

poročevalka z Obale, Eneja Berlič

 

(Skupno 141 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost