Skoči na glavno vsebino

58. sezona Bralne značke

Letos se začenja 58. sezona Bralne značke, ki združuje bralce različnih generacij bralcev, malčke iz vrst vrtcev pa vse tja do starostnikov.

V ponedeljek,18. septembra, nas je ob začetku Bralne značke v tem šolskem letu, obiskal ilustrator Uroš Hrovat. Poznamo ga predvsem po ilustracijah knjig Primoža Suhodolčana, npr. Peter Nos, Živalske novice, Košarkar naj bo, …

Poleg knjižnih ilustracij se gospod Uroš Hrovat ukvarja tudi s časopisno karikaturo, stripi in oglaševalskimi ilustracijami. Ilustrira tudi učbenike, kartice in voščilnice, sodeluje in ustvarja maskote in like, ki prodajajo vse – od zdravil do sladkarij. Njegovi so junaki sladoledov Ljubljanskih mlekarn, Lučka, Ježek in Tom.

Od leta 2015 se preizkuša tudi kot pisatelj. Njegovi zbirki sta GRAD PREPIH in ZUK NEVERJETNI IZUMITELJ.

Z učenci je izrisal dva stripa, ki krasita stene naše šole.

(Skupno 154 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost