Skoči na glavno vsebino

POPIS VELIKE UHARICE

16. marca 2019 smo se učenci OŠ Istrskega odreda Gračišče, s sodelovanjem z DOPPS-om, udeležili 21. skupinskega popisa velike uharice na Kraškem robu. Tako smo združili raziskovalni, varstveni, izobraževalni in družabni duh z glavnim ciljem – učinkovitejše varstvo naše največje sove.

V Dolu pri Hrastovljah smo se zbrali ob 15. uri. Dogodek se je začel z nastopom otrok iz Rižanskega vrtca, nato pa so sledile razne aktivnosti, predavanje in animacije (poslikava telesa) za otroke, da so se otroci čim bolj spoznali in zbližali z veliko uharico. Sledil je nastop četrtošolcev iz naše šole, nato pa so odrasli razdelili v skupine in odšli na popis na bolj oddaljene destinacije. Otroci so proti Zazidu, kjer je eno gnezdo Velike uharice, odpravili ob 17. uri in tam slišali veliko uharico ob 19. uri. V tem času so v tišini potrpežljivo čakali, da se oglasi. Ob 19. uri smo se odpravili nazaj proti gasilskemu domu z baklami, kar je še polepšalo sam dogodek. Na koncu so nas domačini pričakali s pecivom, torto v obliki velike uharice in sokom. Sledilo je prijetno druženje, pogovor o uharici in kratka zabava.

(Skupno 201 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost