Skoči na glavno vsebino

Obisk medicinske sestre go. Nataše Radin

Skupino Krokodilčki je obiskala medinska sestra ga. Nataša Radin, ki je zaposlena v Obalnem domu upokojencev Koper na Markovcu. Svoj poklic je predstavila preko igre  z demonstracijo svojega dela. Ob pomoči drsnic je otrokom povedala,  kje živijo nekateri stari starši, kako se premikajo in s čim si pomagajo, kdo in kako jim pomaga, kadar obležijo. Otroci so si poskusili obleči plenice za odrasle, pomagali nahraniti vzgojiteljico, si ogledali veliko injekcijo, s katero hranijo zelo bolne in nemočne ter si razkužili dlani. Po obisku so se igrali v kotičku zdravnike in medicinske sestre. Sočutje in skrb za bližnjega moramo gojite že pri najmlajših, saj se  medgeneracijsko spoštovanje in učenje drug od drugega gradi postopoma in z izkušnjami. Mi smo začeli z malimi koraki.

Zapisala: Nataša Živkovič

(Skupno 157 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost