Skoči na glavno vsebino

Poročilo s tekmovanja: Župančičeva frulica 2019

V petek, 10. 5. 2019, sta se tekmovanja udeležili učenki Tia Caf, 5. razred, in Lara Radakovič, 6. razred. Tekmovanje je potekalo na OŠ Log-Dragomer. Učenki sta deklamirali pesem Obisk, pesnice Andreje Borin. Tekmovanja se je udeležilo 35 osnovnih šol Slovenije, iz vsake šole 2 oz. največ 3 deklamatorji. V strokovni komisiji so bili:

  • Tjaša Koprivec Vuga, pesnica, radijska voditeljica
  • Mateja Perpar, prevajalka, radijska napovedovalka
  • Gašper Jarni, dramski in filmski igralec

Med vsemi deklamatorji Slovenije je strokovna komisija izbrala 5 najboljših, dodatnih 10 je pohvalila za izjemen nastop. Te pohvale je bila deležna tudi učenka naše šole, in sicer Lara Radakovič. Njen nastop je strokovna komisija ocenila z besedami: …«stihe je točila s prezenco in jasno zgodbarsko namero.«

Obe učenki sta svoj nastop dobro opravili in s tem odlično ter v pozitivnem duhu zastopali našo šolo.

Mentorica: Aleksandra Lorbek                                                Gračišče, 13. 5. 2019

(Skupno 128 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost