Model C od 19. do 23. 10. 2020

S ponedeljkom, 19. 10. 2020, smo prešli na Model C izobraževanja, kar pomeni, da so učenci od 1. do 5. razreda v šoli, za učence od 6. do 9. razreda pa izvajamo pouk na daljavo.  Spomladanska izkušnja nas je ozavestila, da je delo na daljavo zahtevno, tako za učence, starše in tudi za učitelje.

Delo na daljavo:

• V tednu od 19. do 23. 10. 2020 imamo dogovorjen in poenoten komunikacijski kanal eAsistent oz. kanali in spletne učilnice Xooltime.
  • Prilagojen urnik se izvaja na polno uro.
  • Učenci se ob uri prijavijo v kanal predmeta. V kanalu dobijo navodila za delo, v spletni učilnici opravljajo aktivnosti, učitelj delo sprotno evalvira.
  • Navodila učencem so kratka, jasna in razumljiva.
  • Učitelji uporabljajo didaktične pristope, ki so primerni za poučevanje na daljavo, tudi  FIT metode, ki omogočajo aktivno vključevanje učencev in »dvosmerno« komunikacijo.
  • Komunikacijo na daljavo med učitelji spremlja in koordinira razrednik.
  • Učence se usmerja tudi v druge dejavnosti, ki so posredno povezane s šolskim delom in ga neposredno podpirajo (branje literarnih del, ogled filma, likovno ustvarjanje, ogled glasbenega dogodka, ogled TV oddaj …)
  • Učence spodbujamo h gibalnim aktivnostim.

Za učence s posebnimi potrebami učitelji pripravijo prilagojena učna gradiva. Upošteva se individualiziran program. Pri oblikovanju navodil in nalog za učence se vključuje svetovalna delavka in učitelj dodatne strokovne pomoči.

Za učence tujce se prilagodi aktivnosti tako, da realiziramo temeljne cilje. V okviru izobraževanja na daljavo vzpostavimo učenje slovenskega jezika.

S sodelovanjem, strpnostjo in razumevanjem bomo skupaj doprinesli k zajezitvi širjenja virusa.