PROJEKT PASAVČEK april 2021

V mesecu aprilu smo se v skupini Lisičke pogovarjali o prometu in varnosti na cesti. Naše aktivnosti na temo promet so bile:

• Pogovor o prometu, varnosti v prometu (hoja ob prometnih cestah, prometni znaki, privezanost v avtu).
  • Spoznavanje prometnih znakov in njihov pomen.
  • Sprehodi ob prometnih cestah (eden izmed sprehodov v spremstvu policista).
  • Risanje prometnih znakov (PRIVEŽI SE!),
  • Risanje različnih vozil.
  • Gibalna igrica: RDEČA LUČ – STOP, ZELENA LUČ – ZDAJ.
  • Označevanje načina prihoda v vrtec in spremljanje privezanosti.

Sliki 1 in 2: Pogovor o varnosti na cesti in sprehod s policistom g. Matejem Družina

Slika 3: Likovno ustvarjanje otrok na temo PROMET (rišejo vozila, cesto, lepijo  prometne znake).

Slika 4: Otroci so naredi svoj znak PRIVEŽI SE!

Slika 5: Z otroki smo naredili plakat in prometne znake uporabili za matematično dejavnost: razvrstijo znake po obliki.

Slika 6: Otroci so s štampiljko Pasavček označevali, kako so prišli v vrtec.

Otroci so bili motivirani pri izvajanju dejavnosti, skupaj smo se naučili, kako pomembna je varnost na cesti. Vesela sem, da so bili tudi starši seznanjeni s projektom preko brošur in panoja v garderobi. Srčno upam, da bodo otroci res ozavestili pomembnost pripenjanja varnostnih pasov in pomembnost varnosti pri prečkanju čez cesto.

Napisala: vzgojiteljica Klara Valenčič