Skoči na glavno vsebino

UČILNICA ZA ŽIVLJENJE – učitelji k prenovi šolskega sistema

1.6. 2023 se je zaključil prvi del projekta Učilnica za življenje, s katerim želimo učitelji okrepiti in prenoviti slovenski šolski sistem, da bo vzgajal in opolnomočil generacije posameznikov, ki bodo imeli celostno razumevanje o podnebju in trajnosti ter empatijo do svojega družbenega in naravnega okolja.

V ta namen smo se učiteljice obalnih osnovnih šol, ki se zavedamo, da lahko učitelj vpliva na večnost in boljši jutri planeta Zemlja, vseh živih bitij, skupnosti in generacij prihodnosti, mesečno srečevale na študijskih skupinah. Tam smo s svojim znanjem in idejami snovale učne scenarije, ki bodo služili kot učni material za ostale slovenske osnovne šole ter pomagale pri razvoju projekta Učilnica za življenje.

V naslednjem šolskem letu bo Osnovna šola Istrskega odreda Gračišče v Učilnici za življenje sodelovala kot njen ambasador, ki bo pri učencih promoviral aktivnosti za vzpodbujanje celostnega podnebnega razumevanja, empatije in trajnosti. Zapisala Narrayani Premal

(Skupno 42 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost