PLAVALNI TEČAJ

Predšolski otroci so v tednu od 20. 11. do 23. 11. 2023 obiskovali plavalni tečaj v Žusterni. Skupaj z učitelji plavanja so usvajali plavalne prvine, in sicer: drsenje na vodi, skok v vodo, potapljanje in plavalno tehniko žabica. Seveda ni zmanjkalo časa za vodne igre, pri čemer so otroci uživali in preizkušali svoje novo plavalno znanje. Najbolj veseli so bili tobogana.

Poseben dogodek pa je bila tudi vožnja z avtobusom na bazen in nazaj, ko nas je že malo dohitela utrujenost.

Nikoli ni prepozno, da se naučimo plavati, vendar je najbolje, da to naredimo v otroštvu, ko je učenje najuspešnejše, pridobljeno znanje pa nam koristi za vse življenje.

Vsem otrokom čestitamo za uspešno opravljeni plavalni tečaj in za osvojenega morskega konjička.

Zapisala: Karmenka Rončević