Skoči na glavno vsebino

PRIREDITEV OB PRAZNIKU KS GRAČIŠČE

V nedeljo, 1. 10. 2023, so učenci naše šole, s krajšo dramsko uprizoritvijo, sodelovali na slovesnosti ob prazniku Krajevne skupnosti Gračišče.

 Slovesnost je bila namenjena obeležitvi 80. obletnice požiga vasi in 60. obletnice lastnega vaškega vodovoda.

Podžupan MOK, Janez Starman, je pohvalil vodstvo KS Gračišče za uspešno izvedbo številnih projektov. 

Na prireditvi so sodelovali številni nastopajoči: MOPZ Tabor Lokev, Marjetka Popovski, KD Šavrini in Anka Šavrinke, violinistka Damjana Kožar, Klapa Semikantá, Trio TECI TECI in učenci iz OŠ Istrskega odreda Gračišče.

 Prireditve se je udeležila tudi ravnateljica Aleksandra Lorbek. Naši učenci so, kljub začetni tremi, dramski toči izpeljali .  Na prireditvi so s pevsko točko nastopila tudi dekleta iz Gračišča. Z ljudsko pesmijo, Dekle je po vodo šlo,  so nas zapeljala v  čase, ko so vodo zajemali še iz vaških vodnjakov.

(Skupno 93 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost