Skoči na glavno vsebino

POMAHAJMO V SVET – Litva (Kaunas) DRUGI VIDEO KLIC

V  naši skupini smo že težko pričakovali drugi video klic otrok iz Litve. Pogovarjali smo se v angleškem in slovenskem jeziku. Kaja je predstavila svoje družinsko drevo. Rubi Lin je ob sliki hiše predstavila svojo družino.

Skupaj smo zapeli pesem v slovenščini. Poslali smo jim besedilo in notni zapis. Povedali so nam, da so se naučili samo refren, ker jim je bilo besedilo težko: vemo, vemo, vemo, vemo, vi velika ste družina.

Naučili smo se nekaj novih besed v litovščini:

oče-tetis (tete),

mama-mama,

setra-sesuo,

brat-brolis,

dedek-senelis,

babica-senele,

hiša-namas,

družina-šeima,

adijo-viso gero.

Zapisala: Krmen Rončević

(Skupno 91 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost