Skoči na glavno vsebino

Ustvarjanje s slanim testom

Naše Miške rade packajo. Tokratni izbor fotografije vam prikazuje dejavnosti mešanja surovin za izdelavo slanega testa. Radovedne Miške so z veseljem vohale, tipale in tudi okušale sestavine za izdelavo slanega testa. Ko smo vse surovine zmešale, so zelo vztrajno mečkale, trgale, valjale in odtiskovale slano testo.

Doma lahko poskusite in ga sami izdelate. Zanj potrebujete naslednje surovine:
6 lončkov fino mlete soli,
1 lonček olja,
4 lončke vode,
12 lončkov moke.
Dodate lahko nekaj barve za živila, po želji pa še kakšno kapljico najljubšega eteričnega olja, ki ga v vrtcu ne dodajamo zaradi varnosti. Z rokami zgnetite vse sestavine in po prvi uporabi shranite slano testo v vrečko ali posodo, ki dobro tesni. Na ta način boste lahko slano testo večkrat uporabljali.
Uživajte  Napisala Nataša Živkovič

(Skupno 228 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost